. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Boty na běžky

Boty na běžky, běžkařské boty

Boty na běžky jsou nedílnou součástí každého běžkařského vybavení, takže bychom jejich výběr rozhodně neměli podcenit. Hlavním pravidlem tohoto nákupu je vybírání a zkoušení bot přímo v kamenné prodejně. Internetovým obchodům bychom se měli v tomto případě vyhnout, nemuselo by se nám to totiž příliš vyplatit.
Běžkařská obuv se dá rozdělit rovnou nadvakrát - podle využití a podle běžecké techniky. Dnes si ukážeme oba dva způsoby.

Rozdělení běžkařských bot podle využití:

Turistická obuv
Rekreační a turistická bota je ze všech kategorií nejvíce zateplena a vybavena tak, aby mohla poskytnout lyžaři - běžkaři co možná největší komfort a pohodlí. Obuv můžete v případě potřeby použít i pro kratší chůzi, protože má gumovou podešev, která zabrání opotřebování.

Závodní obuv
Obuv závodní se v mnohém od jiných typů liší, především v tom, že její výrobci využívají více pokročilé technologie a materiály. Hlavním cílem těchto bot je ulehčit závodníkovi manipulaci s běžkami. Na zateplení nohou se příliš nemyslí, neboť to ani není potřeba.

Sportovní obuv
Sportovní běžkařská obuv je takovým středem mezi dvěma výše uvedenými kategoriemi. Materiálem se podobá botě závodní, ale na rozdíl od té nabídne zase mnohem větší pohodlí a teplo.

Rozdělení běžkařských bot podle běžecké techniky:

Backcountry
Backcountry, častěji BC, je obuv speciálně vyvinutá pro rekreaci. Jedná se o robustní boty z kvalitního voděodolného materiálu, které zajišťují komfort v každých podmínkách. Jsou ideální variantou pro pohyb ve volné přírodě.

Klasická obuv
Klasická běžkařská obuv je poměrně nízká a chybí jí zpevnění v oblasti kotníku. Umožňuje větší pohyb nohy, tím pádem i lepší dynamiku odrazu. Ve špičce bývá obvykle měkčí. Cena se v naprosté většině pohybuje v rozmezí od jednoho do dvou tisíc korun.

Skate obuv (bruslařské boty na běžky)
Tato obuv se je na rozdíl od předchozí vždy vyšší a vyznačuje se určitým zpevněním kotníku. Také umožní jistější odraz.

Obuv kombi
Jak už z označení této skupiny plyne, jedná se o botu přizpůsobenou k oběma stylům jízdy. Podrážka bývá středně tvrdá a výška boty se u každého výrobce liší, většinou ale není ani příliš vysoká, ani příliš nízká. Některé z modelů navíc disponují přezkami nad kotníkem a jejich případné sundání nebo naopak nandání je nutné k přizpůsobení jednotlivému stylu. Krom výše zmíněného má tato obuv vcelku měkkou konstrukci.

Související článek:
Jak vybrat boty na běžky

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu