. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Servisy lyží > Velký servis lyží, malý servis lyží, oprava

Velký servis lyží, malý servis lyží, oprava

Každý lyžař velmi dobře ví, že pro kvalitní lyžování s největším požitkem je třeba určitá péče o lyže. Nákupem lyží veškeré starosti o tento zimní sport rozhodně nekončí.
Lyže potřebují pravidelnou péči a servis. Čas od času je třeba něco upravit, přebrousit, či přenastavit. Dalo by se říci, že s jednoduchou prohlídkou a úpravami lyží si vystačíte doma s tím, co máte po ruce. Chcete-li však komplexní servis, je třeba využívat služby lyžařských servisů.

Lyžařské servisy zajišťují především větší servisy lyží a jejich případné opravy. Pojďme si říci, co lze považovat za malý servis lyží a čím se naopak rozumí servis komplexní, tedy servis větší.

Malý servis lyží představuje úkony, které by měly být prováděny několikrát do roka.
Jedná se jednak o vizuální prohlídku lyží. Zde je třeba překontrolovat, zda se jeví všechno v pořádku alespoň na první pohled. Tím to ale rozhodně nekončí. Musíte zkontrolovat správnou polohu, nastavení a dotažení vázání. Všimnout byste si měli také toho, zda je lyže dobře navoskovaná, to poznáte mnohdy až na svahu.
Malý servis lyží by se měl provádět v závislosti na délce zimního období a četnosti vašeho lyžování minimálně každý měsíc.

Velký servis lyží představuje ucelenější servisní prohlídku, kterou by měl provést odborník. Nabízí se tedy skiservisy.
Zde pracují profesionálové, kteří se v problematice nastavení lyží vyznají. Kromě jejich znalostí a zkušeností mají k dispozici rovněž speciální pomůcky, nástroje a přístroje, díky kterým si poradí prakticky s jakoukoli komplikací.
Do velkého servisu lyží je možno zahrnout speciální nastavení lyží, které docílíte především broušením hran a skluznic lyží. Tato, dalo by se říci servisní prohlídka, však zahrnuje i celkovou kontrolu všeho, co je třeba na lyžích kontrolovat. Upraveny jsou mnohdy i věci, o jejichž problémech vůbec nevíte.

Samostatnou kapitolou jsou potom nejrůznější opravy lyží.
Lyže mohou být při lyžování nejrůzněji poškozeny. Záleží zde především na druhu a míře poškození. Většina poškození je možno opravit, mezi ty nejčastější lze zahrnout poškození skluznice nebo hran, případně rozbití vázání.
Někdy se však stane, že je na lyži závažnější problém, který nemusí jít opravit, s tímto se setkáte zřídka, příkladem může být třeba zlomení lyží.

Věnujte i vy vašim lyžím dostatečnou péči a údržbu, nejedná se o nejlevnější věc. Mějte tedy na paměti, že o lyže se musíte starat, jedině tak budete spokojeni s výsledky vašeho lyžování.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu