. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.


Bazar lyží

Kosmonosy
Mladá Boleslav

Použité lyže
pro dospělé

Velký výběr
juniorského
vybavení

Možnost výkupu
a protiúčtu

Snowboard-MB
LYŽE & SNOWBOARDY

Lyže Lyže.info > Lyžařské oblečení > Oblečení na běžky > Kalhoty na běžky

Kalhoty na běžky, běžkařské kalhoty, šponovky na běžecké lyže

Všichni milovníci zimních sportů jistě uvítají široké spektrum nabídky běžeckých kalhot v různých cenových kategoriích, které na našem trhu můžeme v současné době najít.
Nabídka pro závodní i rekreační lyžaře je opravdu široká a je určena jak do extrémních podmínek, tak i k jiným sportovním aktivitám.
Nabízené výrobky se vyznačují vysokou kvalitou a jejich konstrukce je uzpůsobena tak, aby lyžařům nabízela co největší míru pohodlí při zachování vysokého standardu bezpečnosti a ochrany. Výrobci neustále pracují na vývoji nových materiálů, které splňují požadavky i těch nejnáročnějších sportovců.
Výsledkem je vynikající ochrana proti vlivu počasí při zachování komfortu nošení. Pro dokonalý pocit při sportovním zážitku je nejvhodnější použít oblečení vyrobené z funkčních materiálů, které je vodě i větru odolné, prodyšné, dobře odvádí pot, je elastické a tudíž neomezuje nositele v pohybu. Výhodou jsou také rychleschnoucí materiály nebo materiály s teflonem, které zajišťují odolnost proti vodě a znečištění.

Výrobci používají technologie a materiály, které zajišťují, že oblečení je vzdušné bez pocitu vlhkosti na povrchu kůže. Materiál odvádí vlhkost z povrchu těla pryč a naopak zabraňuje vnikání vzdušné vlhkosti opačným směrem. Pot se dále na povrchu textilie vypařuje a tím je zajištěno, že vaše tělo zůstává po celý den v teple a v suchu, což napomáhá vaší fyzické i psychické pohodě a ve výsledku se tím také snižuje riziko zranění.
Druhým důležitým parametrem je ochrana proti větru. Vaše tělo tak zůstává během vaší sportovní aktivity příjemně v teple nezávisle na nepřízni počasí. Některé druhy kalhot mají větru odolnou vrstvu pouze na přední části v oblasti kolen, jiní výrobci nabízí modely s větru odolnou membránou na celém předním dílu kalhot a prodyšného elastického materiálu na dílu zadním. Díky němu kalhoty dokonale obepnou nohy a umožňují tak neomezený pohyb při běhu na lyžích při zachování maximálního komfortu. Pohodlí zvyšují i ploché švy.

V produktových řadách najdeme kalhoty s různou mírou zateplení, od teplejších sportovních kalhot po modely, které jsou výrazněji zatepleny pro velmi chladné zimní dny.
Nejčastějším zateplovacím materiálem je fleec, který je velmi příjemný na omak a zajišťuje vysoký komfort při nošení.
V nabídce můžeme najít jak kalhoty upnuté na tělo, tak i kalhoty normálního střihu, které můžete využít nejen při běhu na lyžích, ale i při jiných zimních sportovních aktivitách. Klasický střih je určen spíše pro rekreační lyžaře, zatímco sportovní běžci více ocení upnutý model.
Kalhoty mají tvarovaná kolena, pružný pas stahovatelný na šňůrku nebo se širou gumou, která vás nebude tlačit v pase.
Nohavice bývají zakončeny elastickým silikonovým lemem a pro snadnější oblékání bývá na vnější straně nohavice doplněn zipem.
Pro přenos drobností bývají některé typy kalhot doplněny přední vnitřní kapsičkou a vnější kapsičku na zip v horní části zadního dílu.
Nepromokavý voděodolný materiál se navíc všívá i do oblasti kotníků, která je v kontaktu se sněhem nejvíce. Výrobci nabízí modely určené pro ženy, muže i děti v klasické škále velikostí.

Existují dva základní typy běžeckých kalhot, a to klasické do pasu, které jsou řešeny pružným pasem se šňůrkou nebo gumou.
Druhým typem jsou kalhoty s kšandami. V nabídce je celá řada barev. Můžete zvolit jednobarevný model nebo model s pruhy. Ovšem je nutno říci, že univerzální barvou je barva černá, kterou můžete kombinovat s jakoukoliv jinou barvou vašeho oblečení.
Pro vaši větší bezpečnost bývají kalhoty doplněny reflexními prvky.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2020 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu