. . . Katalog lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.

Lyže Lyže.info > Lyžařské potřeby > Držáky na lyže

Držáky na lyže, střešní nosiče lyží

Každý z nás dobře ví, že lyže patří mezi rozměrné sportovní vybavení. Záleží na konkrétním typu lyží i velikosti osoby, pro kterou jsou lyže určeny, ale tak i tak se každopádně jedná o věc, kterou standardně do osobního automobilu neuložíte a pokud ano, tak s velkými obtížemi. Cestujete-li na hory vlastním vozem, potom se zcela jistě vyplatí pořídit držáky na lyže.

Držáky na lyže tedy představují velmi užitečného a praktického pomocníka při transportu vašich lyží na hory. Při výběru držáků byste se měli řídit především parametry vašeho vozidla. Většina držáků na lyže je univerzálních, zjednodušeně se tak dá říci, že je lze instalovat na většinu vozidel. Existují však pochopitelně i výjimky, ty se týkají především menších vozidel. Pro ně je obvykle třeba zakoupit speciální držáky.

Držáky na lyže je možno v závislosti na jejich typu instalovat buď na střešní prostory vašeho vozu, nebo potom na zadní část vozidla. Tím je potom umožněno buď vertikální, nebo horizontální držení lyží. Lyže se upevňují nejčastěji za vázání, tak je zajištěno bezpečné a víceméně nehybné připevnění. Některé, především starší držáky lyží, potom fixují lyže přímo za jejich tělo.

Držáky na lyže jsou standardně vyrobeny z vhodné ocele, případně v kombinaci s plastem. Často se uplatňuje i jako doplněk suchý zips, který poslouží k efektivnějšímu přichycení lyží.

Držáky na lyže by měly být nakupovány vždy ve specializovaných prodejnách, které garantují kvalitu a dlouhodobou životnost. Je třeba si uvědomit, že držáky na lyže musí být homologovány, ať chcete nebo nechcete, v každém případě vám totiž promluví do jízdních vlastností vašeho vozu.
Upevnění musí být stabilní a profesionální. Musí být zajištěna ta nejvyšší bezpečnost nejen pro vaše přepravované lyže, ale i pro vás, jako účastníky silničního provozu. Nesmíte také ani ohrozit jiné motoristy. Rozhodně se nevyplatí vyrábět držáky na lyže vlastními silami. Taková improvizace by se vám mohla opravdu vymstít. Pořizovací cena se pohybuje v řádech stovek a ž tisíců korun, záleží na konkrétních specifikách držáků, toto není tedy nijak závratná cena, která by mohla ovlivnit váš rozpočet. Za jistotu, klid a bezpečí, se do držáků na lyže zcela jistě vyplatí investovat.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2018 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Odkazy   |   Přidat firmu