. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Lyžařské potřeby > Lyžařské batohy

Batohy na lyže, lyžařské batohy

Lyžařské batohy se v počátcích zdají být jako vcelku zbytečná věc, neboť lze bez problémů využít i batoh univerzální. Není to ale pravda – batohy lyžařské skýtají mnohem více nenápadných výhod, které zkušení lyžaři jistě ocení.
Pojďme se na ně tedy podívat:

Bezpečností výbava

Výrobci lyžařských batohů se samozřejmě snaží co nejvíce lyžaři přizpůsobit, proto batohy vybavují přihrádkami, které by měly být snadno při ruce. Do těch potom lze kromě nezbytné lékárničky uložit například lavinovou sondu nebo sněhovou lopatku. Je výhodné vybrat takový batoh, který bude mít na ramenním popruhu praktické kapsičky pro uložení důležitých věcí – třeba pro mobilní telefon.
O něco méně, než klasický lyžařský se v obchodech vyskytuje batoh s integrovaným chráničem páteře. Samozřejmě je o něco dražší, na druhou stranu budete mít dva v jednom a cenově se to nakonec vyplatí. Nevýhoda je ovšem v tom, že páteřák nelze nosit bez batohu a naopak. Takovou vychytávku najdete třeba u výrobku Edge 30L od firmy Deuter, který mimo jiné nabízí upevnění snowboardu a sněžnic.

Upevnění lyží

Nejlepší variantou batohu je jistě ta, do které budete moci v případě potřeby lyže upevnit a dál jít po svých. Často se využívá masivního poutka na dolní části, do kterého lze lyže vsunout a zachytit patkou. Na trhu můžeme nalézt i takové batohy, které nabízejí rovnou několik možností tohoto upevnění.

Komfort

Nezbytné je vybrat batoh takový, který vám nebude překážet a dokonale přilne k tělu. Pokud budete nosit univerzální batoh, můžete mít trochu problém s chráničem páteře – to by se vám ale správně s lyžařským stát nemělo. Plusem je také polstrovaný bederní pás anebo třeba vodní rezervoáry, takže vás na svahu ani žízeň trápit nemusí.
Batoh by měl být každopádně voděodolný – nikdy totiž předem na sto procent nevíte, jaké počasí bude na sjezdovce a co všechno se může stát.

Pokud patříte mezi závodníky, určitě už víte, že je pro vás vymezena speciální kategorie batohů. Vyznačují se zejména nižší hmotností a odvětrávanými zády.
Z nabídky obchodů můžeme pro ukázku zase nějaký vybrat, třeba PACE 20 od značky Deuter. Na rozdíl od klasických lyžařských batohů má mnohem nižší hmotnost – váží 650g. (Může se to zdát hodně, tyto batohy bývají vždy o něco těžší, než ty univerzální.) Jeho jedinou nevýhodou je chybějící vodní rezervoár, který se zvlášť v případě závodních batohů vyplatí.

Lyžařské batohy můžete zakoupit v každé z větších lyžařských prodejen a vybírat lze v široké škále značek a cenových kategorií.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu