. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Lyžování > Lyžování ČR

Lyžování ČR

V Čechách nalezneme dvanáct hlavních lyžařských oblastí. Na prvním místě pochopitelně každého napadnou Krkonoše, zvláště skiareál Špindlerův mlýn, který je naším nejznámějším lyžařským areálem, někdy přezdívaným český Aspen pro své ideální podmínky jak pro běžecké, tak sjezdové lyžování i snowboarding. Ve středisku nalezneme snowpark, U-rampu, sáňkařskou dráhu, snowtubing i možnosti nočního lyžování.
Mezi další známá krkonošská střediska patří Pec pod Sněžkou, kde si můžeme stopnout ski-taxi či sáně tažené koňmi, či střediska Velká Úpa a Malá Úpa, která patří mezi nejnavštěvovanější zvláště rodinami s malými dětmi, kteří si své lyžařské umění řádně procvičí na místních snadných sjezdech.
Zvláště děti pak jistě uvítají možnost navštívit Funpark Sněhulák nabízející snowtubing, airboarding a další nelyžařské sněhové radovánky. Chodí tudy maskot Sněhulák, pokud máte štěstí, potkáte i Krakonoše.

Na téměř druhé straně republiky se rozkládá Šumava. Byť se o ní říkává, že nabízí lepší podmínky běžkařům než sjezdařům, i zde se nacházejí kvalitní lyžařská centra v čele se skiareálem Lipno, jenž je v současné době označováno za nejpohodlnější středisko pro rodinné lyžování. Areál je nový a moderní, výborné sněhové podmínky jsou zde garantovány jak pro sjezdaře, tak pro běžkaře. Není proto divu, že sem v posledních letech míří stále více návštěvníků. Součástí místních služeb je i Lipno card, která vám na vybraných místech zaručí slevu na vše od skipasů přes návštěvy restaurací až po levnější vstupné do muzeí a galerií. Další známý šumavský skiareál je Železná Ruda – Špičák, považovaný za nejlepší lyžařské místo na české straně Šumavy. Výhodou tohoto skiareálu je zvláště široká nabídka obtížnosti tras – na své si přijdou lyžaři začínající stejně jako ti opravdu zkušení. Kvalita lyžování na Špičáku je srovnatelná s východoamerickými areály, např. Apalačským pohořím.

Mezi nejlevnější ze srovnatelně vybavených areály patří Bublava – Stříbrná v Krušných horách.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu