. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Lyžování > Lyžování Slovensko

Lyžování Slovensko

Na Slovensku se nachází dvacet velkých a téměř tři sta menších lyžařských středisek, z nichž sto středisek z případě potřeby využívá umělé zasněžování.

Za nejlepší slovenský skiareál je považována Jasná ležící na úbočí vrcholu Chopok v Nízkých Tatrách. Najdeme zde jedny z nejkvalitnějších tratí pro klasický sjezd i slalom, běžkařské trasy, snowpark a freeridové zóny. Sjezdové tratě patří mezi nejdelší na Slovensku.

Na pomezí Nízkých Tater a Velké Fatry se rozkládá středisko Donovaly, jenž je zároveň jedno z nejvýše trvale osídlených míst na Slovensku. Díky vysoké nadmořské výšce zde zimní sezóna trvá téměř šest měsíců.

Ovšem nejvýše položený lyžařský areál se nachází ve Vysokých Tatrách. Je jím Tatranská Lomnica. Pobyt zde si užijí všichni nadšenci do zimních sportů, ať již dávají přednost běžkám, sjezdovým lyžím nebo snowboardům. Je zde nejstrmější sjezdovka na Slovensku. Najdete zde nabídku nejen nočního lyžování, ale také nočního sáňkování. Další dvě střediska poblíž Lomnice je známé Štrbské Pleso a Starý Smokovec. Do těchto tří areálů vám stačí jediný skipas, se kterým navíc můžete navštívit i místní aquapark, pokud si budete chtít odpočinout od lyžování.

V současné době nejmodernější slovenské lyžařské středisko najdeme nad městem Ružomberok v pohoří Velké Fatry. Ružomberok - Malinô Brdo je známé vysokým standartem služeb a širokou nabídkou tratí. Proto je středisko vyhledávané hlavně cizinci. Vyhlášené jsou zejména místí extrémní sjezdy.

 

Slovensko je pro české lyžaře velice příjemná destinace. Zaprvé je zde obvyklá výhoda Slovenska – prakticky zde není jazyková bariéra, což je výhodné zvláště pro starší lyžaře, kteří cizí jazyky neovládají, ale rádi by se podívali místo známých českých sjezdovek na nová místa. Možnosti nabízené slovenskými lyžařskými středisky jsou velice rozmanité a na vysoké úrovni. V posledních letech bylo do modernizace a vybavení středisek investováno značné množství financí, takže mohou směle konkurovat menším aplským resortům. Ceny jak ubytování, tak skipasů však stále zůstávají velmi příznivé.

Pobyt na Slovensku může dále lyžařům v některých střediscích (např. Donovaly) zpříjemnit takzvaná karta pro hosta, kterou získají návštěvníci ubytovaní ve vybraných zařízeních. Tato karta zaručuje nezanedbatelné slevy při nákupu skipasů, parkování na placených parkovištích, půjčování lyžařského či snowboardového vybavení, návštěvách vybraných restaurací i wellness procedury.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu