. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Lyžování > Lyžařské školy, kurzy

Lyžařské školy, kurzy lyžování

Snad v každém středisku a nejen tam, najdete lyžařskou školu nebo nabídku kurzů a školené instruktory. Většina kurzů se dělí podle věku a podle toho, zda jste začátečník, pokročilý atd. Avšak většina lyžařských škol se zaměřuje nejvíce na děti od tří, čtyř a více let, podle kvalifikovanosti instruktorů. Lyžařské výcviky zahrnují základní výuku lyžování a zdokonalování v různých lyžařských disciplínách jako je lyžování se závodními prvky, carving, freestyle a telemark. Ani snowboardisté nebo spíše ti, kteří by si rádi vyzkoušeli a naučili tento druh sportu, nepřijdou zkrátka. Lyžařské školy totiž vyučují i snowboarding. To samé platí i pro běžecké kurzy.

Kurzy pro děti probíhají na cvičných loukách, stranou od hlavních sjezdových tratí a to většinou ve velkých střediscích. Děti mají spoustu pomůcek k usnadnění výuky, např. pojezdový koberec, který je vyveze nahoru, překážky v podobě zvířátek nebo pohádkových postav atd. Kurzy mohou probíhat jednotlivě nebo skupinově, záleží na výcviku a možnostech lyžařské školy. Děti jsou vděčnými žáky, kteří se naučí jezdit rychleji, než dospělí žák. Proto se výuka dělí pro dospělé zvlášť, kde také využijete skupinových a jednotlivých kurzů. Výuka odrostlých žáků je možná ze začátku jak na cvičné louce, tak i na normální lehčí sjezdovce.

Pokud nemáte vybavení, tak kromě pořízení celé výbavy, některé školy nabízejí možnosti zapůjčení všeho potřebného. Ve středisku, v blízkosti sjezdovky nebo v nejbližším městě naleznete samostatné půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení. Možností je hodně. Vybavení by mělo být kvalitní, aby mohla být i výuka kvalitní.

Co se týče ceny jednotlivých či skupinových kurzů, vybíráte dle aktuální cenové nabídky jednotlivých zařízení. Z pravidla skupinové kurzy pro menší i větší skupiny, školy a další, vychází levněji než jednotlivé, soukromé hodiny. Také doba trvání, pravidelnost kurzu a pokročilost sezóny má vliv na cenu kurzovného. V dnešní době naleznete většinu informací ohledně cenových nabídek, informace o instruktorech a jejich kvalifikaci atd. na webových stránkách lyžařských škol.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu