. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Lyžování > Lyžování na ledovci

Lyžování na ledovci, lyžování ledovec

Snem mnoha lyžařů je právě lyžování na ledovci. Taková lyžovačka totiž přináší maximální prožitek.
Na ledovci panují po velkou část roku velmi přijatelné sněhové podmínky. Je třeba však počítat s tím, že se zde můžete setkat s nepříznivými povětrnostními situacemi. Nikoho tak nemůže překvapit silný vítr nebo příliš nízké teploty. Na lyžování na ledovci je tedy potřeba dostatečná příprava a to jak po stránce výbavy, tak i v problematice vašich dovedností.
Ledovce jsou obvykle umístěny ve vysokých nadmořských výškách. Sjezd z ledovce se standardně vyznačuje velmi rychlou jízdou s obrovským sklonem svahu. Lyžování na ledovci tedy rozhodně není pro začátečníky. Pokud se na lyžích ještě necítíte, tak jak byste měli, rozhodně neriskujte lyžování na ledovci.
Lyžováním na ledovci se však nerozumí pouze sjezd z ledovce. Jedná se zpravidla o větší lyžařský areál, který zahrnuje i určitý konkrétní ledovec a samozřejmě i mnoho přilehlých svahů.
V takovém horském středisku je postaráno o vaše vyžití ze všech stran. Jsou vám pochopitelně k dispozici kvalitní lyžařské tratě nejrůznějších délek a obtížností, včetně špičkového technického vybavení ve formě moderních lanovek a vleků. Chybět však nemůže ani společenské vyžití. V ledovcových horských areálech většinou nechybí restaurace, ale ani bary, či diskotéky.
Pokud i vy uvažujete o návštěvě některého ledovců, můžete se těšit na opravdu luxusní zážitek. Lyžování na ledovci je lyžování na úrovni, pojďme si nyní zmínit několik ledovců, které jsou oblíbeny mezi množstvím lyžařů.
Ve Švýcarsku naleznete ledovec Plaine Morte, Gstaad.
Ve Francii zcela jistě stojí za zmínku ledovec Sarenne, Mont-de-Lans nebo Le Grande Motte.
Proslulý je potom i italský ledovec Marmolada nebo Paso Tonale.
V Rakousku se potom vyplatí navštívit ledovec Ramsau, Kaprun, Schladming-Dachstein nebo Tiefenbach.
Samozřejmě je vám k dispozici mnoho jiných evropských ledovců, předchozí výčet se zmiňuje pouze o těch nejatraktivnějších a největších ledovcových horských střediscích.
Obrovskou výhodou většiny ledovců je celoroční lyžování, můžete sem tedy zavítat jak v zimě, tak i v létě. Je zřejmé, že mezi ročními obdobími zde naleznete jisté odlišnosti například v teplotě. V ledovcových střediscích je dostatek ubytovacích kapacit. Pokud jste ještě na žádném ledovci nebyli, měli byste to co nejdříve napravit, uvidíte, že nebudete litovat.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu