. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Lyžování > Sjezdové lyžování
Sjezdové lyžování: Carvingové lyžování Funcarvingové lyžování Alpské lyžování Freeride lyžování Freestyle lyžování Extrémní lyžování Akrobatické lyžování Lyžování pro začátečníky Lyžování dětí

Technika lyžování, jak na to, sjezdové lyžování technika

Dříve se lyže používaly jako přepravní prostředek, ale dnes slouží k zimním a rekreačním sportům. Lyžování spočívá ve sjíždění svahu vlastní vahou, pomocí lyží. K tomu je nezbytné správně zvolená technika a vybavení.
Samotná technika sjezdového lyžování se dělí na carvingové, fancurvingové, alpské, freeride, freestyle, extrémní, akrobatické lyžování a lyžování pro začátečníky a děti.
Některé z uvedených technik se můžete naučit v lyžařských školách a na kurzech ve skupinách nebo jako jednotlivec. Samozřejmě většina lyžařů začíná na školních lyžařských zájezdech a pak se sami zdokonalují. Začít se dá samozřejmě i v pozdějším věku.

Lyžování pro začátečníky a děti zahrnuje profesionální výuku základních dovedností, udržení se na nohou a vleku. To samé platí i pro výuku snowboardingu, kdy nejtěžší je asi vyjet na pomě, tedy pokud nemáte možnost sedačkové lanovky. Lyžaři se učí carvingové lyžování a děti většinou jezdi tzv. funcarving, jízda bez hůlek. Carvingové lyže se rozlišují podle uvedeného vykrojení hran lyží (udávaný v metrech) - Radius (R), a to typově podle věku, hmotnosti a lyžařských zkušeností.

Alpské lyžování můžeme definovat jako modernější název pro sjezdové lyžování v zimním středisku pro rekreaci nebo sjezdové lyžování v cizích zemích. Pro závodní odvětví znamená alpské lyžování projetí označené trati v co nejkratším čase v disciplinách jako je slalom, obří slalom, super obří slalom, sjezd a alpská kombinace.

Freeride a freestyle lyžování, souhrnně označované jako freeskiing. Freeride je jízda ve volném, neupraveném terénu a freestyle označuje sjezd s volnější formou akrobacie. Extrémní a akrobatické lyžování samo o sobě značí jízdu pro opravdu zkušené lyžaře. Akrobatické lyžování se většinou užívá při soutěžích, které zahrnují odpovídající disciplíny. Další podrobnější informace se dozvíte v každé kategorii zvlášť.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu