. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Výrobci > Botas
Botas: Běžkařské boty Botas Běžkařské vázání Botas Prodejci Botas

Výrobce Botas, firma, značka, výrobky, zboží - obuv na běžky, vázání a doplňky

Česká firma Botas se soustředí na výrobu sportovní obuvi a sportovního vybavení světové kvality. V jejím sortimentu nalezneme obuv pro halové sporty jako je volejbal, nohejbal či florbal, velmi oblíbené jsou brusle a kolečkové brusle Botas. Zaměříme-li se na zimní sporty, nesmíme opomenout všem dobře známé, vysoce kvalitní běžecké boty.

Historie firmy začíná v roce 1949 pod názvem Botana. V této době je sportovní obuvi věnována jen malá pozornost, firma se zabývá výrobou vycházkové obuvi. V roce 1962 nastává obrat a firma se začíná specializovat na sportovní obuv. O rok později se název Botana mění na Botas. Název se odvíjí od Bota-Sportovní a Bota-Skuteč dle obce, ve které je obuv vyráběna.

V roce 1991 se Botas mění na akciovou společnost a o rok později začíná spolupracovat s firmou Salomon, pro kterou vyrábí technologicky vysoce pokročilou sportovní obuv pro snowboard, treking a běžecké lyžování.

Rok 2000 je ve znamení výroby zimní sportovní obuvi. 90 % celkové produkce firmy tvoří obuv pro lední hokej, krasobruslení a běžecké lyžování. V tomto roce také dochází ke změně názvu na Botas a.s. a vzniká současné logo. V následujících letech firma získává hned několik ocenění za design, především za své typické „botasky“.

Obuv Botas obouvali špičkoví čeští sportovci jako Věra Čáslavská, Emil Zátopek nebo zlatý skokan na lyžích Jiří Raška. V současnosti slaví úspěchy s obuví Botas například Dušan Kožíšek, který s modelem Botas Skate Carbon Pro RS 17 zvítězil v běžeckém závodu RED BULL NORDIX 2012, který se uskutečnil v Deštném v Orlických horách.

Společnost podporuje Svaz lyžařů ČR, mladé běžecké naděje ze Sportovního gymnázia v Jablonci nad Nisou, je oficiálním partnerem běžeckého závodu Jilemnická 50 a jak již bylo zmíněno, spolupracuje s českým reprezentantem v běhu na lyžích Dušanem Kožíškem.

Doplňkovým sortimentem Botas jsou dětské plastové lyže pro začínající lyžaře. Lyže jsou vyrobeny z odolného ABS materiálu s vázáním z mrazuvzdorného plastu, do kterého není třeba speciální lyžařská obuv. Součástí jsou také hliníkové hůlky s rukojetí rovněž z mrazuvzdorného plastu.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2024 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu