. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Výrobci > Kneissl
Kneissl: Lyže Kneissl Běžky Kneissl Sjezdové vázání Kneissl Hůlky Kneissl Prodejci Kneissl

Výrobce Kneissl, firma, značka, výrobky, zboží - lyže, vázání, hůlky, běžky

Rakouská značka Kneissl je ve světě lyžování synonymem kvality. Zaměřuje se výhradně na výrobu lyží sendvičové konstrukce. V portfoliu firmy nechybí kromě sjezdových lyží všech kategorií ani běžecké či skialpinistické lyže. Abyste byli na sjezdovce či v terénu chráněni před vlhkem a mrazem, nabízí značka Kneissl také kolekci kvalitního sportovního oblečení.

Historie značky sahá až do roku 1861, kdy byla společnost Kneissl založena jako dílna pro výrobu dřevěných kočárů.  V roce 1919 vyrábí Franz Kneissl své první lyže a podnik začíná s jejich sériovou výrobou. Roky 1936 až 1938 jsou pro lyžařský svět průlomové, Kneissl vyvíjí první laminované lyže. Tato osmnáctivrstvá konstrukce jde ihned do výroby.

Na začátku roku 1950 jezdí téměř celý rakouský tým na lyžích Kneissl, které jsou nově vícebarevné. Kombinace čtyř barev na jedné lyži znamená nový pohled na lyži z hlediska designu. Do této doby byly všechny lyže pouze jednobarevné.

Jako milník v lyžařském průmyslu mohou být považovány syntetické lyže s dřevěným jádrem „White Star“ představené značkou v roce 1960.

V 70. letech uvádí Kneissl svou první kolekci sportovního oblečení, vyvíjí plně syntetickou lyži a proniká také do tenisového průmyslu se svou raketou „White Star Pro“.

Na olympijských hrách v Lake Placid v roce 1980 náleží značce 27 medailí. V tomto roce také začínají finanční problémy společnosti kvůli nepokryté směnce. V půlce 90. let je opět na vrcholu také díky novému vedení a inovacím big foot a ergo. Bohužel následují další finanční potíže a neustálé střídání vlastníků a investorů, které vyvrcholí vyhlášením bankrotu v únoru 2011.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2024 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu