. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Výrobci > Stöckli
Stöckli: Lyže Stöckli Hůlky Stöckli Tašky Stöckli Prodejci Stöckli

Výrobce Stöckli, firma, značka, výrobky, zboží - lyže, hůlky, tašky

Značka Stöckli se zrodila ve švýcarském Wolhusenu v roce 1935, když Josef Stöckli vytvořil pro truhlářský obchod svých rodičů první pár lyží z dřevěného masivu.

Každé desetiletí přinesla firma Stöckli nějakou novinku, na konci druhé světové války vznikly první lepené lyže, přibližně o 10 let později kovové lyže a v roce 1965 první sendvičové lyže s laminátem. Ze slavných jmen, která jsou spjata se značkou Stöckli lze uvést Urs Kälin, Marcela Sulligera, špičkového freeridera Dominika Perreta, Jeana Troilleta nebo Didiera Plaschy.

Čím se odlišují lyže Stöckli od jiných výrobců? Za všechny můžeme zmínit příklad české reprezentantky Michaely Žitkové, která na SÉRIOVÝCH lyžích Stöckli jezdila do 8. místa ve Světovém poháru v telemarku a v roce 2005 vybojovala 3. místo v obřím slalomu ve Švýcarsku. Tento příklad mluví za vše, na kterých jiných sériových lyžích byste tohle mohli dokázat.

Stöckli vyrábí jen několik desítek tisíc párů lyží ročně, řadí se tak k malým výrobcům, i přesto nabízí celou škálu lyží pro různé vyžití. Ručně skládané sendvičové dřevěné jádro a perfektní švýcarský finiš jsou zárukou preciznosti a kvality, která je pro Švýcary typická. Jejich lyže neprodává reklama, ale skutečná a poctivá práce.

Stöckli nemá vlastní řadu sjezdového vázání, spolupracuje se společností Vist, která pro něj vytváří výkonnostně a designově odpovídající vázání. Doplňkovým sortimentem Stöckli jsou sjezdové hůlky, tašky a kolekce oblečení. 

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu