. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Výrobci > Fischer
Fischer: Lyže Fischer Běžky Fischer Sjezdové vázání Fischer Běžkařské vázání Fischer Lyžáky Fischer Běžkařské boty Fischer Hůlky Fischer Běžkařské hůlky Fischer Běžkařské oblečení Fischer Tašky Fischer Skokanské lyže Fischer Lyžařské oblečení Fischer Chrániče Fischer Prodejci Fischer

Výrobce Fischer, firma, značka, výrobky, zboží - lyže, běžky, helmy, brýle, hůlky, obaly

Značka Fischer je tradičním výrobcem sportovního vybavení špičkové kvality, která je dobře známá a uznávaná po celém světě. V široké nabídce sjezdových lyží, vázání a bot si vyberou úplní začátečníci, stejně tak jako nejlepší závodní lyžaři. Pokud jste spíše zastáncem běžeckého lyžování, i pro vás Fischer nabízí komplexní nabídku veškerého potřebného vybavení, opět v top kvalitě.

Společnost byla založena panem Josefem Fischerem starším v roce 1924 v rakouském městě Ried. Do roku 1936 se firma soustředila na výrobu sáněk a žebřiňáků, teprve v tomto roce došlo k obratu směrem k sériové výrobě lyží. V roce 1958 vzniká symbol špičkové kvality – logo složené z trojúhelníků, navržené profesorem Rudolfem Ferchem. O rok později Josef Fischer st. umírá a firmu přebírá jeho syn Josef Fischer ml. a dcera Selma Sturmberger. První velký úspěch na sebe nenechá dlouho čekat, Rakušan Egon Zimmermann vyhrává zlatou medaili ve sjezdu na olympijských hrách v roce 1964 v Innsbrucku.

První řada běžeckých lyží je představena v roce 1971 a o tři roky později potvrzuje svou kvalitu na mistrovství světa ve Falunu získáním sedmi medailí. Celých 52 % závodníků startovalo na tomto mistrovství s vybavením Fischer. Během následujících let získají sportovci s vybavením Fischer řadu medailí na olympijských hrách či ve Světovém poháru.

Rok 1984 znamená pokrok v lyžařských technologiích Fischer. Pomocí Vacuum metody lze vytvořit zcela homogenní tělo lyže. Ani běžky nejsou ochuzeny o inovace, Fischer přichází s Composite Core (lehkým jádrem), díky kterému jsou vyrobeny nejlehčí běžecké lyže na světě.

V roce 1990 ovládl Fischer Světový pohár, 73 vítězství v pěti disciplínách opět potvrdilo převahu značky v lyžařském světě.

Fischer chce nabízet kompletní vybavení pro zimní sporty, proto v roce 1994 uvádí na trh vlastní kolekci běžkařské obuvi. Její prodej předčí i nejoptimističtější odhady. V roce 2003 rozšiřuje Fischer nabídku o lyžařské boty Soma-Tec.

Zimní olympijské hry představují pro značku Fischer hotové žně. V roce 2002 získává Fischer v Salt Lake City 58 medailí, v roce 2006 v Torinu dokonce 72 medailí a v roce 2010 náleží 51 % všech medailí ve Vancouveru rovněž Fischeru.

Ve sbírce značky nechybí ani úspěchy z mistrovství světa v klasickém lyžování: 60 % medailí připadá Fischeru v roce 2003 ve Val di Fiemme, 9 zlatých, 10 stříbrných a 21 bronzových získává v Sapporu v roce 2007, v roce 2009 vyhrává celkem 77 medailí.

Šest z osmi možných křišťálových glóbů putuje do rukou sportovců s vybavením Fischer v roce 2011. V severských disciplínách zaujímá Fischer 79 % všech medailových umístění. Není pochyb o tom, že značka je číslem jedna na světě.

Rok 2012 přinesl další čtyři velké glóby ze sedmi možných a deset malých z třinácti. V severských disciplínách potvrdil Fischer se 75 % medailových umístění svou dominanci. V biatlonu získal 58 % vítězství.

Špičkoví sportovci, kteří závodili nebo stále závodí s vybavením značky Fischer: Thomas Morgenstern, Dario Cologna, Ivica Kostelić, Kathrina Hölzl, Reinfried Herbst, Markus Vogel, česká reprezentantka Šárka Záhrobská a mnoho dalších zvučných jmen.

V České republice zastupuje značku FISCHER společnost Sport und Freizeit, spol. s r.o.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2024 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu