. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Výrobci > Rossignol
Rossignol: Lyže Rossignol Běžky Rossignol Sjezdové vázání Rossignol Běžkařské vázání Rossignol Lyžáky Rossignol Běžkařské boty Rossignol Sjezdové hůlky Rossignol Běžkařské hůlky Rossignol Helmy Rossignol Brýle Rossignol Chrániče Rossignol Tašky Rossignol Prodejci Rossignol

Výrobce Rossignol, firma, značka, výrobky, zboží - lyže, lyžáky, sjezdové vázání, sjezdové hůlky, helmy, brýle, chrániče, tašky, běžky, běžecká obuv, běžecké vázání, běžecké hůlky

Francouzská značka lyží a lyžařského vybavení Rossignol je tradičním výrobcem více než 100 let. Během své dlouhé historie prošly její produkty množstvím inovací a slavily úspěchy na nejednom mistrovství světa či ve Světovém poháru.

Zpočátku měly lyže Rossignol problémy s deformacemi, byly vytvořeny z masivního dřeva a to mělo sklony křivit se již během výroby. Díky spolupráci se závodníky byly navrženy lyže s laminátovými a vrstvenými konstrukcemi. Bohužel ani tyto lyže nebyly dokonalé, měly problém s absorpcí vody, snadno se poškodily a musely být pravidelně voskovány. V tomto okamžiku bylo zlomové použití kovu v konstrukci výrobcem Head. Oficiální zkoušeč lyží značky Rossignol testoval tyto lyže v USA, uchvátila ho manipulace s lyžemi v prašanu a měkkém sněhu, ale usoudil, že jsou naprosto nevhodné pro tvrdý povrch. Několik párů lyží Head přivezl do Francie a s Rossignolem začaly vyvíjet vlastní konstrukci. První kovové lyže Rossignol nesly název Allais 60 a byly prvními lyžemi, které získaly zlato na olympiádě v roce 1960.

V 50. letech změnil Rossignol majitele a tento okamžik se stal zlomovým. Původně totiž Rossignol nebyl zaměřen pouze na lyže, ale také se ve velkém věnoval textilnímu průmyslu, nový majitel toto směřování zarazil a firma se začala plně soustředit na výrobu lyží, z malé továrny se Rossignol proměnil v nadnárodní firmu. Až do roku 1990 byl Rossignol největším světovým prodejcem lyží.

60. léta přinesla další inovace, Rossignol vyvinul první lyže se skelným vláknem nazvané Strato, bočnice a vrchní vrstva těchto lyží byla formována z odolného ABS plastu. Přibližně o 10 let později značka představila lyže, které již neobsahovaly dřevo. Lyže měly polyuretanové jádro a byly kompletně z plastu. Prokazovaly výborné jízdní vlastnosti, na olympijských hrách v roce 1976 získaly šest medailových umístění.

Rok 1981 přinesl inovaci VAS, konstrukci s vnitřním křížením ocelových drátů a dalších materiálů k tlumení vibrací. Doplněním této technologie byl externí VAS - lehká příměs desky s visco elastickým materiálem na povrchu lyží. Rossitop, průsvitná vrstva plastu, představená roku 1992 chránila vnější úpravu lyže.

Od 70. let začal Rossignol s rozšiřováním nabídky lyžařského vybavení, nejprve začal s výrobou běžek, postupně nabízel kompletní běžkařské vybavení – běžky, boty a vázání. Poté, co koupil společnost Lange, která se zabývala výrobou sjezdových bot, zaměřil se také na tuto oblast. V 90. letech bylo v portfoliu Rossignol mnoho dalších produktů jako sjezdové hůlky, sjezdové vázání nebo snowboardy. V tomto období Rossignol koupil společnost Roger Cleveland Golf Company of Paramount a začal s prodejem zcela odlišného sportovního vybavení, a to vybavení golfového.

Název Rossignol byl vždy k vidění na všech svazích světa, půjčovny byly a jsou plné lyžemi Rossignol, spousta špičkových sportovců vyhrávala a vyhrává na lyžích či běžkách Rossignol. Název Rossignol je synonymem kvality, i přes obrovskou konkurenci jiných výrobců si drží určitý náskok a patří do popředí lyžařského průmyslu.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2024 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu