. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Výrobci > Armada > Lyže Armada

Lyže Armada

Společnost ARMADA se zabývá výrobou lyží pro freeskiing. Její lyže jsou designově skvěle propracované. Na oficiálních stránkách výrobce můžeme najít rozdělení lyží do následujících kategorií: parkové lyžování, all mountain, big mountain pro náročný horský terén a powder pro jízdu v měkkých podmínkách. Ve všech těchto kategoriích jsou vyráběny lyže pro muže, ženy a opomenuta není ani mládež.

Technologie lyží Armada

Boční profily

Powder Rocker – profil uzpůsobený pro jízdu v prašanu. Špička i pata jsou zvednuté s dvoumilimetrovým prohnutím pod nohama, což zaručuje kontrolu nad lyžemi při jízdě v měkkých podmínkách. Částečné tradiční prohnutí ve dvou nejširších bodech lyže zajišťuje dobrou manévrovatelnost i na tvrdém povrchu.

Freeride Rocker – zahnutá špička a pata v kombinaci s tradičním prohnutím pod nohama podporují flotaci v měkkém sněhu a zároveň poskytují kontrolu při jízdě v tvrdých podmínkách.

All Mountain Rocker – tradiční prohnutí pod nohama bez zvednuté paty umožňuje stabilní jízdu v měkkých podmínkách, na tvrdém podloží pak poskytuje skvělý požitek z jízdy a dokonalé držení hran.

Park Rocker – důvtipně vyvážená špička a pata s tradičním prohnutím pod nohama. Tento profil umožňuje vylepšit carving s uvolněním špičky a paty a tím vytvořit pocit volnosti. Profil je ideální pro „butter“ triky.

Positive Camber – tradiční prohnutí od špičky k patce vylepšující zatáčení při zachování držení hran.

Konstrukce

ABS – dva pásy materiálu ABS uložené přímo vedle jádra a přes hrany lyže umožňují solidní držení hran, ochranu jádra a stabilitu.

CAP – dřevěné jádro je obalené laminátem, konstrukce je super odolná, lehká, s vyváženou flexí.

AR50 – spojení konstrukcí ABS a CAP. Lehká konstrukce CAP je použita pro špičku a patu, zatímco ABS pro hrany lyže pod nohama. Výsledkem je lepší držení hran, výrazně nižší kývání a nižší celková váha.

Technologie jádra

Double Zone - konstrukce jádra umožňuje pevné držení na hraně, zatímco lyže jsou pružné a lehké.

Triple Zone - velmi lehká konstrukce jádra, přesto silná, která perfektně odolává tlaku.

Ultralight Core – ultra lehká konstrukce jádra s vysokou pevností, která umožňuje zachovat stabilitu i u nejširších lyží značky.

Fleet Core – usnadňuje nástup a výstup z oblouku při zachování pevného držení na hraně, tuto vlastnost ocení zejména lehčí lyžaři.

AR50 Hybrid Cores – jádro je obklopeno vrstvami z materiálu ABS a to přímo pod nohama. Jádro soustředí váhu lyže pod podrážkou boty, zvyšuje tak odolnost a snižuje výkyvy hmotnosti.

Inject Zone – lehké a citlivé jádro, které tlumí nárazy na zábradlí a tvrdá přistání.

Technická specifika

1.7 Edge – úprava hran lyží zvyšující jejich tvrdost k zajištění dlouhé životnosti a zároveň lehké váhy lyží.

2.5 Edge - úprava hran lyží brání jejich lámání a odtrhávání při jízdě v parku.

S7 Base - skluznice má přísadu pro zvýšení rychlosti a udržení dlouhé životnosti.

Comp Base – skluznice inspirovaná závody ve Světovém poháru, dodává lyžím vysokou rychlost, oproti S7 je však náročnější na údržbu.

50/50 Base – jak už název napovídá, 50/50 Base je rychlejší než S7 a robustnější než Comp Base.

Titanal – materiál umožňující těsnější otáčení a zvýšené tlumení. Používá se exkluzivně u lyží Triumph. Výborně drží na zledovatělém povrchu.

Vibration Control – vrstva gumy k tlumení vibrací, které mohou negativně ovlivnit výkon na tvrdém podloží.

Laminate Matrix – tři druhy laminátů pro zajištění maximální torzní tuhosti a vyvážené flexe. Permutace těchto tří vláken jsou téměř neomezené a umožňují tak precizní doladění výkonu každé lyže, kterou společnost vyrábí.

Carbon Kevlar – výztuhy ze směsi karbonu a kevlaru na patce lyže, které napomáhají stabilizaci.

Bevel – zkosení hran podle použití lyží. Freeridové a all mountain lyže jsou méně zkosené s cílem maximalizovat přilnavost hran, zatímco parkové lyže jsou zkosené více pro vyvarování se zavěšení na zábradlí.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu