. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.


Bazar lyží

Kosmonosy
Mladá Boleslav

Použité lyže
pro dospělé

Velký výběr
juniorského
vybavení

Možnost výkupu
a protiúčtu

Snowboard-MB
LYŽE & SNOWBOARDY

Lyže Lyže.info > Výrobci > Dalbello > Lyžáky Dalbello

Lyžařské boty, lyžáky Dalbello

Lyžáky Dalbello jsou nabité velkým množstvím technologií a systémů, které jsou přizpůsobeny účelu použití bot a samozřejmě jejich uživatelům.

TECHNOLOGIE LYŽAŘSKÝCH BOT DALBELLO

CABRIO

Unikátní trojdílná konstrukce skládající se ze skeletu, manžety a jazyka. Konstrukční řešení Cabrio umožňuje plynulý ohyb boty směrem dopředu při zachování pevné opory nohy. Zajištěna je dokonalá kontrola nad lyžemi a vynikající reakce bot na každý pohyb lyžaře. Systém dotažení zadní části Dynalink eliminuje pohyb nohy v botě, zvedání paty a tím deformace skeletu. Kloub manžety je nízko posazený, aby odpovídal přirozenému ohýbání nohy, výsledkem je větší síla přenášená na lyži při nižší spotřebě energie. Technologie Cabrio je použita u všech modelů řady Krypton a Axion.

Technologie bot Krypton přináší modulové skládání umožňující rychlou změnu designu, snadnější nastavení bot podle požadavků uživatele a jednodušší servis. Modulové skládání spočívá v upevnění jednotlivých částí boty pomocí maticových šroubů, bez nýtů, botu tak můžete kompletně rozebrat. Vyměnitelný kinetický jazyk u technologie Krypton je velmi pružný a tím zaručuje vyšší citlivost a lepší reakce.

Technologie bot Axion vyniká Bi-Injected konstrukcí, kdy jsou materiály o dvojí hustotě spojeny do jedné struktury. Vzniká tak kombinace pevné opory s pohodlným materiálem obepínajícím nohu. Technologie Axion umožňuje dynamické individuální nastavení (nastavení předního náklonu, naklonění komínu boty a zvednutí paty u vybraných modelů).

CLASSIC

Klasická čtyřpřezková konstrukce umožňuje snadné nazouvání a vyzouvání bot, dokonale se přizpůsobí tvaru chodidla a nohu upevní tak, že je zajištěn stabilní postoj a vynikající přenos energie.

Technologie bot Proton – geometrie vnitřního skeletu je optimalizována tak, aby byla poloha nohy dokonale symetrická a vyvážená, což napomáhá relaxaci nohy, většímu pohodlí a lepším reakcím. U bot Proton se setkáváme s Bi-Injected konstrukcí a systémem Ergo Fit, který spočívá v unikátní konstrukci krycího panelu ve spodní části skeletu. Výhodami Ergo Fit jsou snadné obouvání, zlepšené obepnutí nohy a vyšší pohodlí.

Zadní spoiler bot Proton je vyztužený karbonem pro vyšší pevnost, jeho součástí je systém A. S. P., který umožňuje nastavit profil spoileru podle rozměrů lýtka a spodní části nohy. Ojedinělý je systém pro uchování energie tzv. Actiflexor. Dva Actiflexory jsou umístěny na skeletu v oblasti Achillovy šlachy. Jejich funkcí je uchovat energii vynaloženou v okamžiku ohnutí boty. Jakmile dojde k narovnání boty, tuto uchovanou energii vydají, čímž lyžaři poskytnou větší sílu, citlivost a lepší reakce.

Dynamické individuální nastavení a Modul X jsou charakteristickými vlastnostmi bot Aerro. Modul X je vložka upravující rozpětí manžety pro větší pohodlí v horní části boty. Vložku je možno vyjmout.

R. D. P. TECHNOLOGIE

Rider Development Project je projektem týmu firmy Dalbello. Jeho členy jsou zvučná jména jako Glen Plake, profesionální lyžař, legendární big mountain lyžař Brad Holmes, šampión X-Games Tanner Hall, medailista z Olympijských her Christian Mayer a big air freestylový lyžař Jacob Wester. Modely z řady R. D. P. patří mezi nejradikálnější, nejunikátnější a technicky nejpropracovanější lyžařské boty na světě.

Manžeta HYPERBAND FREEFLEX- široká manžeta zaručuje dotažení bez nežádoucích otlaků na holenní kosti. Botu lze plynule ohýbat do více stran, dochází k lepšímu tlumení nárazů a vyrovnání nevydařených dopadů.

Zacvakávací ráčnová přezka – umožňuje upravit výkon podle potřeby lyžaře.

Vnitřní boty I. D. THERMO- vyrobeny z materiálu Ultralon EVA, který umožňuje tepelně vytvarovat botu podle nohy. Vnitřní boty jsou ultra lehké a velmi hřejivé.

FIT FOR WOMEN

Dámské modely bot Dalbello mají pohodlně padnoucí tvar uzpůsobený anatomickému tvaru nohy (Lady Fit), na jejich výrobu jsou použity měkké a pohodlné vnitřní materiály a lehké a ohebné konstrukční materiály. Charakteristickými vlastnostmi jsou nízký profil vnitřní boty a manžety a možnost zvětšit rozpětí manžety, aby obvod boty padnul i širším lýtkům.

DALBELLO CUSTOM FIT

Jedná se o systémy vnitřních bot, které umožňují upravit tvar podle požadavků uživatele tak, aby mu boty dokonale padly. Těmito systémy jsou TRUFIT a již zmíněný I. D. THERMO.

TRUFIT COMP & TEAM PRO – užší tvar vnitřní boty s přizpůsobivou oblastí prstů. K výrobě byl použit pěnový materiál Ulteva s vysokou hustotou. Pro snadné nazouvání slouží systém EZ Slide In a materiály lycra/mesh. Součástí boty je vložka Orthofit Performance a příprava na vyhřívací systém.

TRUFIT PERFORMER – vyrobeno z materiálu Ulteva se střední hustotou. Přizpůsobivá oblast prstů. Vybaveno systémem EZ Slide In, vložkou Orthofit Performance a přípravou pro vyhřívání.

TRUFIT SPORT – přizpůsobivá konstrukce v oblasti prstů, materiál Ulteva s hustotou Comfort, EZ Slide a příprava na vyhřívací systém.

SYSTEM RENTAL

4 Factor Rental System Technologie je charakteristická pro modely bot Vantage. Tyto modely byly speciálně vyvinuty pro půjčovny, aby zrychlily a zefektivnily služby půjčoven.

SYSTÉM 4 FACTOR – modely Vantage jsou k dostání ve 12 velikostech skeletu, ale pro celou řadu jsou použity pouhé čtyři délky podrážek. Menší počet velikostí podrážek znamená rychlejší nastavení vázání a méně chyb.

Délky podrážek jsou snadno identifikovatelné díky barevnému rozlišení, které je dobře viditelné a umístěné na podrážce bot a na zadní části manžety.

V půjčovně je neocenitelné rychlé a snadné obouvání bot, které Dalbello vyřešilo pomocí konstrukce nástupu uprostřed. Široké rozevření bot je umožněno díky extra dlouhým ráčnovým přezkám, které pohodlně padnou na jakoukoli nohu. Vnitřní boty Dalbello Comfort Fit se vyznačují rychleschnoucími, voděodolnými konstrukcemi a antibakteriální úpravou Sanitized.

DALBELLO PERFORMANCE SERIES

Lyžařské boty Dalbello jsou určeny pro lyžaře všech typů a všech úrovní dovedností. Pro neupravený, náročný terén, prašan, ale také pro akrobacii, boule a parky jsou určeny lyžařské boty s označením Freeski nebo Top performance. Náročnější terén sjezdovek i mimo sjezdovky budete nejlépe zdolávat s botami High performance. Pro pohodovou jízdu na upravených sjezdovkách, v terénu nebo prašanu jsou určeny boty All round/All mountain. Ke sjíždění snadných a středně těžkých terénů výborně poslouží boty kategorie Sport/Comfort.

TVARY KOPYT

98 mm Last Krypton – nejmenší objem bot Dalbello, boty přesně padnou a nohu pevně podrží. Výsledkem je lepší citlivost a reakce.

101 mm Last Proton/Electra – pro lyžaře orientované na výkon. Nabízí více prostoru v oblasti přední části chodidla a u kotníků. Bota se tak stává univerzálnější pro různé terény a rychlosti.

103 mm Last Axion/Raya – rozšířená přední část v kombinaci se zúženou zadní částí boty. Zaručuje maximální oporu a pohodlí.

105 mm Last Aerro/Aspire – velmi přizpůsobivý tvar pro okamžité pohodlí padne i širokým nohám. Při této konstrukci lze pro vnitřní botu použít měkčí tlumící a izolující materiály. 

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2020 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu