. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Sjezdové lyže > Rekreační lyže

Rekreační lyže, sjezdové lyže pro začátečníky

Rekreační lyže jsou určeny pro nenáročné lyžaře, kteří nevyhledávají adrenalin spojený s závodními či sportovními modely. Pokud patříte mezi úplné začátečníky, poskytnou vám možnost rychle se zlepšovat.

Lyže této kategorie se vyznačují snadnou ovladatelností, univerzálností a měkčí konstrukcí. Odpustí vám mnohem více chyb než tvrdší a sportovnější modely a díky větší stabilitě se i lépe vyrovnají s méně kvalitními povrchy sjezdovek.
Univerzálnost těchto lyží umožňuje použití jak na upravené sjezdovce, tak v prašanu. Stejně tak můžete zvolit rychlejší jízdu s delšími oblouky či naopak. Nikdy ale nedosáhnete stejně kvalitní jízdy, jako s modely, které jsou přímo pro daný styl či povrch určeny.

Rekreační lyže jsou obvykle vyráběny tzv. Cap konstrukcí (skořepinová), které je pro rekreační lyžaře nejvhodnější, ale výjimkou nejsou ani lyže sendvičové konstrukce.

U nejlevnějších modelů bývá často jádro lyže z umělé hmoty - PU pěny, která nahrazuje klasické dřevo. Vyrábí se vstříknutím do formy kde následně tvrdne. Často se můžeme setkat i s kombinací dřeva a umělé hmoty, která se využívá také u dražších lyží.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2024 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu