. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.


Bazar lyží

Kosmonosy
Mladá Boleslav

Použité lyže
pro dospělé

Velký výběr
juniorského
vybavení

Možnost výkupu
a protiúčtu

Snowboard-MB
LYŽE & SNOWBOARDY

Lyže Lyže.info > Lyžařská střediska > Pálava, Podyjí, Kras
Pálava, Podyjí, Kras: Skiareál Blansko Hořice Skiareál Klínek Skiareál Němčičky u Břeclavi

Lyžařská střediska Morava, Pálava, Kras, Podyjí

Pálavské vrchy a CHKO Pálava patří do rezervace UNESCO. Pálavské vrchy zahrnují město Mikulov přes lesnatou oblast, která končí u města Bulhary a táhnou se k městu Milovice, Pavlov, Horní Věstonice, Perná a Bavory. Tato oblast je domovem pro mnoho chráněných rostlin a živočichů.

Národní park Podyjí leží v jihozápadní části Moravy u rakouských hranic. Tuto oblast hraničí město Znojmo, kde sídlí Správa Národního parku Podyjí. Protéká tudy řeka Dyje, která dále pokračuje oblastí Pálava. Národní park Podyjí je držitelem Diplomu Rady Evropy pro chráněná území.

Moravský kras je jeden z nejvýznamnějších krasových oblastí ve střední Evropě. Toto území je protkáno více jak tisícovkou jeskyní  z nichž jen zlomek je zpřístupněn široké veřejnosti. Zde také najdete zimní střediska, nabízející zimní vyžití pro rodiny s dětmi, začátečníky a pokročilé lyžaře.  Skiareál Blansko Hořice disponuje 2-mi vleky a sjezdovkami osvětlenými pro večerní lyžování.  Zimní středisko Klínek, ležící asi 25 km od města Brno, provozuje 3 sjezdovky a jednám vlekem typu Tatrapoma s celkovou přepravní kapacitou 550 osob/hod.  Skiareál Němčičky u Břeclavi najdete nedaleko města Hustopeče v nadmořské výšce 150 m n.m. V areálu můžete vyzkoušet 2 sjezdovky o délce 350 m. Přepravu lyžařů zajišťuje vlek typu Poma s přepravní kapacitou 500 osob/hod a pojízdný pás pro děti.

Ve výše uvedených areálech najdete občerstvení  formou bufetu a restaurace. Pro začátečníky a děti jsou k dispozici lyžařské školy a pro všechny, kteří nedisponují lyžařským vybavením, také půjčovna . Samozřejmostí je servis a parkovací stání. Další informace o provozní době a typu jízdného naleznete v jednotlivých sekcích skiareálů. 

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu