. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.


Bazar lyží

Kosmonosy
Mladá Boleslav

Použité lyže
pro dospělé

Velký výběr
juniorského
vybavení

Možnost výkupu
a protiúčtu

Snowboard-MB
LYŽE & SNOWBOARDY

Lyže Lyže.info > Lyžařská střediska > Železné hory
Železné hory: Skiareál Hluboká Skiareál Trhová Kamenice Skiareál Svatá Anna

Lyžařská střediska Železné hory, ski areály

Chráněná krajinná oblast Železné hory, která byla vyhlášená v březnu roku 1991, má rozlohu 284 km2. Železné hory jsou součástí Českomoravské vrchoviny a jejich hranicemi jsou města Slatiňany, Chotěboř, Třemošnice, Trhová Kamenice a Nasavrky. Nejvyšším vrcholem Železných hor je Vestec v nadmořské výšce 663 m n.m. Na území chráněné krajinné oblasti a v její blízkosti se nachází 3 sjezdovky s lyžařskými vleky, a to Trhová Kamenice, Hluboká a Svatá Anna.

Skiareál Hluboká se nachází ve městě Trhová Kamenice, nedaleko města Hluboká v nadmořské výšce 580 m n.m. Areál provozuje 2 vleky na technicky upravovaných tratí, s osvětlením a systémem umělého zasněžování. Dětský lanový vlek je dlouhý 80 m a hlavní vlek typu Poma disponuje délkou 400 m. Areál nabízí výuku pro snowboardisty, pro úplné začátečníky i pro pokročilé lyžaře. Skiareál Trhová Kamenice leží přesně mezi pohořím Železné hory a Žďárskými Vrchy, ve stejnojmenném městě. Areál nabízí sjezdovku o délce 300 m v nadmořské výšce 580 m n.m. Skiareál Svatá Anna se nachází cca 200 m od východního okraje Chotěboře, v nadmořské výšce 530 m n. m. Areál nabízí vlek a osvětlenou sjezdovku s možností technického zasněžování o délce 0,3 km a dětský lanový vlek, dlouhý 50 m.

Všechny tři areály jsou rodinného typu, vhodné pro začátečníky, ale i pro pokročilé lyžaře. Nabízí občerstvení, ubytovací kapacity v okolí a bezplatná parkoviště. Výhodou těchto sjezdovek jsou nízké ceny. Bližší informace o areálech naleznete na webových stránkách.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu