. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.


Bazar lyží

Kosmonosy
Mladá Boleslav

Použité lyže
pro dospělé

Velký výběr
juniorského
vybavení

Možnost výkupu
a protiúčtu

Snowboard-MB
LYŽE & SNOWBOARDY

Lyže Lyže.info > Lyžařská střediska > Bílé Karpaty
Bílé Karpaty: Skiareál Bílé Karpaty Skiareál Zlín Skiareál Štrbáň Skiareál Filipov Skiareál Radějov Štěpničky

Lyžařská střediska Bílé Karpaty, ski areály

Pohoří Bílé Karpaty se rozprostírají na českých hranicích se Slovenskou republikou. Nejvyšším vrcholem tohoto pohoří je Velká Javořina (970 m), dále pak Velký Lopeník (911 m) a Chmelová (925 m). Bílé Karpaty můžeme rozdělit na Žalostinskou vrchovinu, Javořinskou hornatinu, Beštiny, Lopenickou hornatinu, Súčanskou vrchovinu, Kobylináč, Kýčerskou hornatinu, Bošácke bradlá a Vršatské bradlá. Tyto území patří do povodí Váh a Morava. CHKO Bílé Karpaty bylo vyhlášeno v roce 1980 a v roce 1996 bylo zařazeno na seznam biosférických rezervací UNESCO. Celková rozloha území je 715 km2 a leží v nadmořské výšce 175 – 970 m n.m.

Města náležící do této oblasti jsou Valašské Klobouky, Broumov-Bylnice, Záhorovice, Korytná, Radějov, Javorník, Březová atd. Zde si nenároční lyžaři také přijdou na své. Ve městě Radějov leží skiareál Štěpničky v nadmořské výšce 400 m n.m. Areál nabízí 1 sjezdovku a 2 vleky. Stejně veliký je i skiareál Štrbáň se sjezdovkou o délce 500m a převýšením 88 m. Větší areál Bílé Karpaty už nabízí necelé 3 km sjezdových tratí pro začátečníky, pokročilé a pro zkušené lyžaře. Skiareál Filipov nacházející se v obci Javorník disponuje 2- mi sjezdovkami a 3- mi vleky s celkovou přepravní kapacitou 1750 osob/hod. Poslední skiareál Zlín, sice přímo neleží v pohoří Bílé Karpaty, ale nachází se v jejich blízkosti. Nabízí lyžařům skromnou trať o délce 220 m a vlek s celkovou přepravní kapacitou 510 osob/hod. Všechny střediska, kromě areálů Štepničky a Štrbáň, nabízí služby lyžařské a snowboardové školy. Půjčovny, občerstvení a ubytovací kapacity jsou samozřejmostí.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu