. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.


Bazar lyží

Kosmonosy
Mladá Boleslav

Použité lyže
pro dospělé

Velký výběr
juniorského
vybavení

Možnost výkupu
a protiúčtu

Snowboard-MB
LYŽE & SNOWBOARDY

Lyže Lyže.info > Lyžařská střediska > Vysočina
Vysočina: Skiareál U Mlýna Skiareál Vysoká Skiareál Nedvědice Skiareál Olešnice Skiareál Šacberk Skiareál Vežná Skiareál Brtnice Skiareál Bystré Skiareál Dědkov Skiareál Baby Třebíč Pod Kostelíčkem Skiareál Čihadlo Skiareál Čeřínek Skiareál Hodonín u Kunštátu Skiareál Jalovec Skiareál Fajtův kopec Skiareál Kadlečák Skiareál Klínek Předklášteří Skiareál Křemešník Skiareál Luka nad Jihlavou Skiareál Mrákotín

Lyžařská střediska Vysočina, ski areály

Kraj Vysočina leží na pomezí Čech a Moravy a rozkládá se na 6795 km2. Kraj je vymezen územím okresů Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou. Kraj Vysočina se rozprostírá v samém středu České republiky. Kraj tvoří Českomoravská vrchovina a také dvě chráněné krajinné oblasti, kterými jsou Žďárské vrchy a Železné hory. Tyto oblasti jsou rozepsány zvlášť v jednotlivých sekcích. Z kulturních památek v kraji byly tři zapsány na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Jedná se o historické centrum města Telč, Poutní Kostel svatého Jana Nepomuckého ve Žďáru nad Sázavou na Zelené Hoře a židovská čtvrť, židovský hřbitov a Bazilika svatého Prokopa ve městě Třebíč.

Pro vyznavače zimních sportů nabízí tento kraj řadu menších skiareálů, poskytujících kvalitní služby a kratší dobu čekání na vleky. Ski areál Dědkov leží mezi Jihlavou a Velkým Meziříčím, v nadmořské výšce 645 m n.m. Areál je vhodný pro začátečníky, rodiny s dětmi a pokročilé lyžaře. Středisko nabízí 2 sjezdovky modré obtížnosti o délce 350 metrů. Další skiareál Baby Třebíč Pod Kostelíčkem leží přímo ve městě Třebíč nedaleko nemocnice. Město Třebíč se nachází mezi Náměští nad Oslavou, Velkým Meziříčím, Telčí a mezi Moravskými Budějovicemi. Areál provozuje 2 sjezdovky s lehkou obtížností, určené především pro rodiny s dětmi a začátečníky. Skiarel Fajtův kopec se nachází ve městě Velké Meziříčí, v nadmořské výšce 550 m n.m. Provozují lyžařský svah, dlouhý 330 m s převýšením 70 m. Lyžaři se mohou přepravit vlekem typu dvoukotva s celkovou kapacitou 1000 osob/hod. Skiareál Hodonín u Kunštátu leží v blízkosti města Hodonín, v nadmořské výšce 629 m n.m. Nejbližší větší město je Brno. Areál disponuje 2 -mi vleky o celkové přepravní kapacitě 748 osob/hod. V areálu provozuje sjezdovku, dlouhou 550 m s večerním osvětlením.

Všechny tyto skiareály a řada dalších, se řadí mezi ty malé rodinné zimní střediska nebo se jedná pouze o sjezdovku s vlekem. V areálech nechybí občerstvení, buď v podobě bufetu, nebo restaurace v nějakém ubytovacím zařízení v blízkosti vleků. Bližší informace naleznete v jednotlivých sekcích skiareálů a na odkazujících webových stránkách.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu