. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.


Bazar lyží

Kosmonosy
Mladá Boleslav

Použité lyže
pro dospělé

Velký výběr
juniorského
vybavení

Možnost výkupu
a protiúčtu

Snowboard-MB
LYŽE & SNOWBOARDY

Lyže Lyže.info > Lyžařská střediska > Beskydy
Beskydy: Skiareál Bílá Vítkovice Skiareál Bumbálka Skiareál Búřov Skiareál Dolní Benešov Skiareál Dolní Lomná Skiareál Horní Bečva Skiareál Hrádek Skiareál Javorový Vrch Skiareál Kempaland Skiareál Kocianka Skiareál TJ Radegast Visalaje Skiareál Malenovice Skiareál Mezivodí Skiareál Mosty u Jablunkova Skiareál Nový Jičín Svinec Skiareál Palkovice Skiareál Pstruží Opálená Skiareál Pustevny Skiareál Řeka Skiareál Soláň Sedlo Skiareál Zlatník Skiareál Celnica Bílá Skiareál Soláň Moravia Skiareál Klema Skiareál Soláň Bzové Skiareál Soláň Vrchol

Lyžařská střediska Beskydy, ski areály

Beskydy se rozkládají na severovýchodní Moravě v oblasti nazvané Valašsko, na jihovýchodě českého Slezska a vedou až k jižnímu Polsku. Sousedí převážně se Slovenskou republikou. Nejvyšší vrchol moravskoslezských Beskyd je Lysá hora (1323 m), další významné vrcholy tohoto pohoří jsou Smrk (1276 m), Kněhyně (1257 m), Radhošť (1129 m) atd. Města, které se nachází v této oblasti, jsou Frýdlant nad Ostravicí, Frýdek-Místek, Jablunkov, Frenštát pod Radhoštěm, Rožnov pod Radhoštěm, Vsetín, Velké Karlovice a další menší města. Toto pohoří se vyznačuje tím, že je většinou zalesněné, jen místy vystupují skalnaté výběžky. Beskydy přinášejí výborné klimatické podmínky pro zimní lyžování, a proto zde najdeme spoustu větších i menších lyžařských areálů.

Významná zimní střediska Soláň – Sedlo a Soláň – Vrchol patří do Skiregionu Soláň a proto máte možnost uplatnit jednotné jízdné v dalších areálech jako je skiareál Karolínka, která územně patří do Javorníků. Středisko Soláň – Vrchol disponuje nejnáročnější sjezdovkou v Beskydech, s příznačným názvem Kamikadze. Skiareál Pustevny nabízí 4-sedačkovou lanovku v nadmořské výšce 620 m n.m a 53 km běžeckých tratí. Spousta areálu je vhodná pro rodiny s dětmi, začátečníky a samozřejmě i pro ty zkušené lyžaře.

Střediska disponují zázemím, jako je občerstvení, ubytování, služby půjčoven a skiservisů. Lyžařské školy nabízejí výcvikové kurzy pro jednotlivce i skupiny, ale většinou pro děti a začátečníky. K dispozici mají vlastní výukové louky a nebo menší vleky na mírných svazích. Pokud hledáte i ubytování v blízkosti areálu, tipy a kontakty najdete v jednotlivých sekcích skiareálu a nebo přímo na jejich stránkách.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu