. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.


Bazar lyží

Kosmonosy
Mladá Boleslav

Použité lyže
pro dospělé

Velký výběr
juniorského
vybavení

Možnost výkupu
a protiúčtu

Snowboard-MB
LYŽE & SNOWBOARDY

Lyže Lyže.info > Lyžařská střediska > Hostýnské vrchy
Hostýnské vrchy : Skiareál Troják Skiareál Tesák Skiareál Jasenka Skiareál Rusava

Lyžařská střediska Hostýnské vrchy, ski areály

Hostýnské vrchy jsou součástí Západních Beskyd na východní Moravě. Nejvyšším bodem Hostýnských vrchů je Kelčský Javorník (865 m n. m.) a nejznámější horou je sousední Hostýn (735 m n. m.). Hostýn můžeme také označit za nejvýznamnější mariánské poutní místo na Moravě, na jehož nižším vrcholu stojí bazilika Nanebevzetí Panny Marie. V zimě poskytuje dobré lyžařské podmínky ve skiareálech Tesák, Troják, Rusava a Jasenka. Běžkaři ocení vhodné běžecké trasy, např. Hostýn - Tesák nebo Troják - Rajnochovice.

Skiareál Jasenka se nachází v nadmořské výšce 425 m n.m. v blízkosti města Vsetín. Středisko je vybaveno 8- mi sjezdovkami o celkové délce 2,5 km. Areál je vhodný pro rodiny s dětmi, začátečníky, snowboardisty i pro pokročilé lyžaře. Skiareál Rusava leží ve stejnojmenné obci v nadmořské výšce 410 m n.m. , vzdálen cca 20 km od města Kroměříž. Areál nabízí pravidelně upravovaný, členitý svah, vhodný pro rodiny s dětmi, začátečníky, snowboardisty i pro pokročilé lyžaře. Přepravu lyžařů zajišťují 3 vleky typu KV 400, Tatrapoma a dětský vlek s celkovou přepravní kapacitou 1200 osob/hod. Skiareál Tesák se nachází mezi obcemi Chvalčov a Hošťálková, v blízkosti silnice č. 437. Areál nabízí 2 cvičné louky o délkách 130 m a 300 m. Cvičné louky disponují systémem umělého zasněžování a večerním osvětlením. Další 3 sjezdové tratě Kyčera I. dlouhá 700 m, Kyčera II. dlouhá 900 m a Kyčera II. dlouhá 1200 m, jsou pouze upravovány rolbou. Skiareál Troják sídlí v obci Rajnochovice, ale sjezdovka se nachází necelých 10 km od obce, směrem k silnici č. 437, v nadmořské výšce 583 m n. m. Středisko sousedí se skiareálem Tesák. Areál nabízí 5 sjezdovek, z toho jedna trať je slalomová o délce 300 m. Dále provozuje skipark a jednu přibližovací sjezdovku o délkách 40 m a 150 m. Běžkaři využijí 52 km upravovaných běžeckých tras a možnost nástupu na Hostýnskou Běžeckou magistrálu.

Všechny areály nabízí občerstvení, služby lyžařské a snowboardové školy, možnost parkování a půjčovnu lyžařského vybavení. Bližší informace o cenách, provozní době a další, najdete přímo v jednotlivých sekcích skiareálů.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu