. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.


Bazar lyží

Kosmonosy
Mladá Boleslav

Použité lyže
pro dospělé

Velký výběr
juniorského
vybavení

Možnost výkupu
a protiúčtu

Snowboard-MB
LYŽE & SNOWBOARDY

Lyže Lyže.info > Lyžařská střediska > Oderské vrchy
Oderské vrchy: Skiareál Heipark Tošovice Skiareál Slatina Skiareál Potštát Skiareál Partutovice

Lyžařská střediska Oderské vrchy, ski areály

Oderské Vrchy jsou součástí pohoří Nízký Jeseník, rozkládající se na území Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Oderské vrchy leží v nadmořské výšce 650 m n.m. a jsou rozlohou 287 km2. Nejvyšší bod Oderských vrchů je Fidlův kopec (680 m n.m.) a pramení zde řeka Odra, nacházející se asi 2 km od obce Kozlov. Velká část území zabírá nepřístupná oblast vojenského újezdu Libavá. V roce 1994 byly Oderské vrchy vyhlášeny přírodním parkem a v roce 2000 byla na tomto území vyhlášena ptačí oblast Natura.

V tomto kraji se nachází i skiareály, poskytující možnosti zimního vyžití. Největší z nich skiareál Slatina se nachází v údolí vesnice Slatina v nadmořské výšce 416 m n. m. Areál nabízí 3 sjezdovky s označením obtížnosti modrá vhodná pro děti a začátečníky, červená vhodná pro středně pokročilé lyžaře a černá pro pokročilé lyžaře. Délka tratě je 362 m a dosahuje šířky až 65 m. Další větší středisko Skiareál Potštát leží 11 km od města Hranice a od Olomouce 35 km, v nadmořské výšce 500 m. n m. Areál nabízí 4 vleky a z toho jeden dětský vlek a jeden lanový vlek pro lyžaře-začátečníky. Celková přepravní kapacita vleků je 1525 osob/hod na sjezdovkách s označením obtížností červená a modrá. Skiareál Partutovice se nachází ve stejnojmenném městě nedaleko města Hranice na Moravě. Areál disponuje 2- mi sjezdovkami o délce 320 m, 80 m a 2 -mi vleky. Skiareál Heipark Tošovice leží mezi v obci Tošovice. Středisko provozuje 3 uměle vytvořené sjezdovky s vlastními kotvovými vleky, vybavené snowparkem a 2 -mi dětskými sjezdovkami, také s vlastním lanovým vlekem. Všechny areály nabízí i bezplatné parkoviště a příznivé ceny. Bližší informace naleznete na našich stránkách a stránkách samotných středisek. 

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu