. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.


Bazar lyží

Kosmonosy
Mladá Boleslav

Použité lyže
pro dospělé

Velký výběr
juniorského
vybavení

Možnost výkupu
a protiúčtu

Snowboard-MB
LYŽE & SNOWBOARDY

Lyže Lyže.info > Lyžařská střediska > Žďárské vrchy
Žďárské vrchy: Skiareál Dalečín Skiareál Svratka Skiareál Hlinsko Skiareál Harusův Kopec Skiareál Polička Skiareál Karasín Skiareál Jimramov

Lyžařská střediska Žďárské vrchy, ski areály

Žďárské vrchy jsou vrchovina na rozhraní Čech a Moravy a jsou součástí kraje Vysočina. V roce 1970 byly Žďárské vrchy vyhlášeny chráněnou krajinnou oblastí o rozloze 709 km2. Územím prochází hranice řek Labe a Dunaje. Nejvyšší vrchol Žďárských vrchů je Devět skal v nadmořské výšce 836 m n.m. Devět skal je opravdu skupina devíti skal, které tvoří malé skalní město. Významná města tohoto pohoří jsou například Jimravov, Nové Město na Moravě, Polnička, Žďár nad Sázavou a další. I v této oblasti se nachází řada malých, rodinných skiareálů.

Skiareál Svratka se nachází ve stejnojmenné obci, část Česká Cikánka, v nadmořské výšce 660 m n.m. Areál nabízí sjezdovku, která disponuje systémem umělého zasněžování a večerním osvětlením, je vhodná pro začátečníky, ale i pro náročnější lyžaře. Délka vleku, zajišťující přepravu je 400 m s celkovou kapacitou 400 osob/hod. Skiareál Hlinsko leží ve stejnojmenném městě, v městské části zvané Kouty. Areál provozuje 2 sjezdovky s obtížnostmi od nejlehčí zelenou a nejtěžší černou. Přepravovat na svahy se můžete 3mi lyžařskými vleky s celkovou kapacitou 2100 osob/hod. Skiareál Jimramov leží v obci Novy Jimramov v nadmořské výšce 650 m n.m. Areál nabízí sjezdovky o délce 500 – 600 m s převýšením 90 m. Šířka sjezdovky 100 m, poskytuje možnost lyžování a snowboardingu ve volném terénu. Přepravu lyžařů zajišťuje malý a velký vlek. Skiareál Polička se nachází v blízkosti lesoparku Liboháj na kraji města, směr města Korouhev a Jimramov. Sjezdovka leží v nadmořské výšce 620 m n.m. a měří 320 m. Areál nabízí upravenou sjezdovku, vybavenou umělým zasněžováním a večerním osvětlením pro noční lyžování. Pro děti je k dispozici dětský lanový vlek a pro ostatní lyžaře i snowboardisty, vlek typu poma s přepravní kapacitou 600 osob/hod.

Tyto a další areály Dalečín, Karasín a Harusův Kopec, nabízí nenáročné lyžování, bezplatné parkování a ubytovací kapacity v blízkosti vleků nebo v přilehlé obci. Další podrobnější informace a kontakty, naleznete na webových stránkách.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu