. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.


Bazar lyží

Kosmonosy
Mladá Boleslav

Použité lyže
pro dospělé

Velký výběr
juniorského
vybavení

Možnost výkupu
a protiúčtu

Snowboard-MB
LYŽE & SNOWBOARDY

Lyže Lyže.info > Lyžařská střediska > Český ráj
Český ráj: Skiareál Pecka Skiareál Líšný Skiareál Zvičina Skiareál Severka Dolní Brusnice Skiareál Alšovice

Lyžařská střediska Český ráj, ski areály

Chráněná krajinná oblast Český Ráj se nachází 50 km severovýchodně od Prahy. CHKO Český ráj byla vyhlášena v roce 1955 a v roce 2005 byla tato oblast vyhlášena Goparkem UNESCO. Geograficky je toto území ohraničeno městy Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Hodkovice nad Mohelkou, Železný Brod, Semily, Nová Paka, Jičín, Kopidlno, Sobotka a Dolní Bousov. Také sousedí s Jizerskými horami a s Krkonošemi. Pro milovníky lyžování a snowboardingu tento kraj nabízí pouze několik lyžařských areálů a svahů. Některé zimní střediska sice nejsou přímo v Českém ráji, ale jsou nejblíže k tomuto území.

Skiareál Alšovice leží nedaleko města Železný Brod a nabízí sjezdovou trať a dětský vlek o délce 200 m, s přepravní kapacitou 350 osob/hod. Areál Líšný pravidelně upravuje sjezdovou trať, dlouhou 600 m s převýšením 112 m. Přepravu lyžařů zajišťuje vlek typu Poma, dlouhý 426 m a s celkovou přepravní kapacitou 439 osob/hod. Areál Severka Dolní Brusnice disponuje sjezdovkou Severka o délce 388 m a s převýšením 88 m. Přepravu lyžařů zajišťuje teleskopický vlek. Sjezdovka je vhodná především pro rodiny s dětmi ve spodní části. Skiareál Zvičina je vhodný pro děti, začátečníky a pokročilé lyžaře. V okolí areálu nechybí běžecké okruhy. Ze Zvičiny do Pecky, do Miletína až do Lázní Bělohrad. Skiareál Pecka se nachází ve stejnojmenném městě, necelých 9 km od Nové Paky, okres Jičín. Areál disponuje 300 m dlouhou sjezdovkou. Přepravu zajišťuje vlek typu poma. Sjezdovka je mírná, proto je vhodná pro začátečníky, rodiny s dětmi a snowboardisty.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu