. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.


Bazar lyží

Kosmonosy
Mladá Boleslav

Použité lyže
pro dospělé

Velký výběr
juniorského
vybavení

Možnost výkupu
a protiúčtu

Snowboard-MB
LYŽE & SNOWBOARDY

Lyže Lyže.info > Lyžařská střediska > Šumava
Šumava: Skiareál České Žleby Skiareál Nad Kovárnou Horní Vltavice Skiareál Javorná Skiareál Kašperské hory Skiareál Kubova Huť Skiareál Lipno Skiareál Nezdice na Šumavě Skiareál Nové Hutě Skiareál Zadov Skiareál Špičák Železná Ruda Skiareál Belveder Železná Ruda Skiareál Nad nádražím Železná Ruda Skiareál Alpalouka Skiareál AP Kocourov Skiareál Vyhlídka Skiareál Hartmanice

Lyžařská střediska Šumava, ski areály

Šumava se rozkládá na hranicích Česka, Rakouska a německého Bavorska. Nejvyšší horou Šumavy na české straně je Plechý (1378 m) a zároveň je nejvyšším vrcholem na rakouske straně. Na české straně má rozlohu 1671 km2 a člení se do 6 geomorfologických celků: Šumavské pláně, Železnorudská hornatina, Trojmezenská hornatina, Boubínská hornatina, Želnavská horantina a Vltavická brázda. V pohoří pramení řeky Vltava, Otava, Úhlava, Blanice a Volyňka. Tyto řeky se vlévají do Černého moře. Šumava je specifická svými ledovcovými jezery, které se nachází v nadmořské výšce 1000 m n.m a vodní nádrží Lipno u města Horní Planá. Leží zde města Nýrsko, Hartmanice, Kašperské Hory, Vimperk, Volary, Železná Ruda atd. CHKO Šumava byla vyhlášená v roce 1963 a NP Šumava byl vyhlášen v roce 1991.

V zimních měsících poskytuje toto pohoří spoustu příležitostí k zimním sportům, a to díky větším i menším zimním střediskům. Skiareál České Žleby poskytují možnost lyžování na 4 sjezdovkách o celkové délce 1850 m. Stejně tak skiareál Javorná, Kašperské hory a Kubova Huť nabízí 4 sjezdové tratě. Větší areály jako je zimní středisko Lipno provozuje sjezdové tratě o celkové délce 8,3 km, skiareál Zadov má k dispozici 5 sjezdovek a další 2 v areálu Nové Hutě. Další menší zimní střediska a jednotlivé sjezdovky s vleky, jsou také vybavené a nabízí lyžování bez většího čekání. Všechny areály jsou spíše vhodné pro rodiny s dětmi, začátečníky, pokročilé lyžaře a snowboardisty. Zdatnější jezdci spíše ocení areály Lipno a SKI Zadov.

Areály většinou disponují občerstvením, půjčovnou a servisem lyžařského vybavení, lyžařskou a snowboardovou školou. Poskytují ubytování a nebo doporučují vhodné ubytovací kapacity. Bližší informace o jízdném a provozní době naleznete u jednolivých středisek a nebo přímo na webových stránkách areálů.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu