. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.


Bazar lyží

Kosmonosy
Mladá Boleslav

Použité lyže
pro dospělé

Velký výběr
juniorského
vybavení

Možnost výkupu
a protiúčtu

Snowboard-MB
LYŽE & SNOWBOARDY

Lyže Lyže.info > Lyžařská střediska > Jeseníky > Skiareál Kouty

Skiareál Kouty, lyžařské středisko, ski areál

Skiareál Kouty leží ve stejnojmenné obci s další řadou lyžařských areálů mezi městy Šumperk a Jeseník. Areál disponuje 6-ti sedačkovou lanovkou s celkovou přepravní kapacitou 3200 osob/hod. Lanovka je dlouhá 2 km a vede na vrchol Medvědí hory v nadmořské výšce 1095 m n.m. Kromě hlavní lanovky jsou ve středisku k dispozici 2 vleky s přepravní kapacitou 1200 osob/hod a celkovou délkou 1060 m. Skiareál provozuje 4 sjezdovky, 2 z nich dlouhé přes 2 km a široké 50 m. Celková plocha sjezdových tratí je 25ha a délka je 5,7 km. Sjezdové tratě jsou vhodné pro začátečníky, pokročilé i sportovní lyžaře. Pro děti a začátečníky je k dispozici pojízdný pás s lyžařskou školou. Pro snowboardisty je připraven snowpark se zajímavými rail prvky. Běžkaři si také přijdou na své, u běžeckých tratích v nadmořské výšce 1100 - 1330 m n.m. U horní stanice lanovky je vychozí bod pro běžecké trasy Stadion a Mravenečník. Okruh Stadion v délce 2,5km vede kolem horní nádrže Dlouhé Stráně. Okruh Mravenečník v délce 15 km se napojuje na ostatní běžecké trasy v Hrubém Jeseníku. Okruh Medvědí hora protíná celý areál o délce 9,5 km.

Denní lyžování je možné od 8:30 do 16:00 hod a večerní od 18:00 do 21:00 hod. Skipas zakoupíte podle času stráveném na sjezdovkách. V areálu je dostatek ubytovacích a stravovacích zařízení. Parkovat můžete na velkokapacitním bezplatném parkovišti. Vlaková stanice se nachází přímo u areálu.

Adresa střediska:
Areál Kouty
Kouty nad Desnou 30
788 11 
Zobrazit na mapě>>
telefon: 602 322 244
www.kouty.cz

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu